MyDesign | Kod Arşivi - Anasayfaya Dön   No banner in farm
Anasayfa Araştır Forum Gelişmiş Arama Siteniz İçin En Hit İçerikler RSS İçerik Ekle Scriptler Destekleyenler Kadromuz Reklam İletişim Giriş Sayfası Yap  Sık Kullanılanlara Ekle
Bu Kategorinin En Yeni Makaleleri:


Bu Kategorinin En Çok Okunan Makaleleri:


Arama:
Gelişmiş Arama


No banner in farmEn Çok Görüntülenen Kodlar:


Üye Girişi:
 Üye OlAnasayfa > Silverlight > Makaleler

Silverlight Nedir? Ne Değildir?

İlk çıkan Silverlight çok az özelliği olan Microsoft çalışanlarının ihtiyacını karşılamak için çıkartılmış bir versiyondu. Şuanki ise gerçekten dişe gelir özellikleri olan yepyeni bir Silverlight.

silverlight  microsoft  blend  animasyon 

Kategori: Silverlight
Gönderen: fingof
Tarih: 20 Mart 2009
Okunma Sayısı: 21851
Puan: 9,3 / 6 Oy
Puan Ver:
Google Bookmarks  del.icio.us  Digg  Yahoo! MyWeb  Windows Live  Furl

Silverlight Nedir? Ne Değildir? için yazılan yorumlar

İlayda Sevinç  { 02 Temmuz 2012 }
Güzel bir silverlight uygulaması www.alisefasahin.com inceleyin derim. Silverlight a olan bakış açınız değişecek

Ali  { 14 May�s 2012 }
arkadaşlar konuya birde şrdan bakın. piyasada bu ve bu tarz yazılımların artması demek. dahaçok rekabet demek şunu unutmayın bir yerde rekabet varsa bu tuketinin işine geler. basitce ben c# vb biliyorum silverlight ile basit anlamda bazı şeyler yapabiliyorum. azıcık flash biliyorum ama ActionScript bilmiyorum basit bir animasyon için flash bilen birine ihtiyaç duymam gerekir. burda şunuda eklemek isterim silverlight ile flash ın katagorileri biraz farklı. silverligt esas amacı web de bazı uygulamaların geliştirilemesi örnek vermek gerekirse TCP haberleşmesinin html veya javascriptle yapılamması ( flashda boyle bir ozellik vermı bilmiyorum ) gibi senaryolarla yola çıkılmış bir projedir aslında.

Mustafa Akbil  { 07 Aral�k 2010 }
@Yalçın sanki silverlightı çok biliyormuşsun gibi konuşmuşsun. Silverlight ile kaç tane proje geliştirdin referans olarak gösterde anlayalım. Silverlight'ın sırf .NET'i yeter. Kaldıki programlama dili C#. Bu arada ben flashı küçümsemiyorum kesinlikle flashın amacı farklı silverlight'ın farklı. Ama işe iş uygulamaları tarafından bakarsan silverlight çok güçlü o konuda flasha göre. Eğer animasyon tarzlı uygulamalar tarafından bakarsan flash daha yatkın tabi ama sonuçta flash yıllardır olan bir yazılım. Bence silverlightın bu kadar kısa sürede rakip olarak görülmesi ne kadar yol kat ettiğini gösteriyor.

Yalçın Yaman  { 07 ï¿½ubat 2010 }
flash ve Silverlight'ı mukayese etmeniz gerçekten yazınızı komik duruma düşürmüş. ActionScript 3.0 ve flash hakkında yeterli düzeyde bilgi sahibi olsaydınız bu mukayeseden dolayı inanın kendinize gülerdiniz. Yaptığınız her karşılaştırmaya Silverlight'ı ikiye bölüp dörtle çarpacak bir cevabım olurdu fakat şu an yeterince zaman ayıramıyorum. Buyrun şuradan yakın; http://www.adobe.com/jp/events/cs3_web_edition_tour/swfs/perform.swf

Yorum ekleyin

Bu sayfaya link verin:
Anasayfa > Silverlight > Makaleler > Silverlight Nedir? Ne Değildir?
Kategoriler:


Forum:Bağlantılar:    Murat Yavuz | Site Haritası | Gizlilik Bildirimi | 54.167.47.248 | 0,14 Saniye
    © Copyright 2004-2019 MyDesign | Kod Arşivi. Tüm Hakları Saklıdır.
    MyDesign | Kod Arşivi, en iyi görünüm için, 1024x768 ve üzeri çözünürlük tavsiye eder.