MyDesign | Kod Arivi - Anasayfaya Dn   No banner in farm
Anasayfa Aratr Forum Gelimi Arama Siteniz in En Hit erikler RSS erik Ekle Scriptler Destekleyenler Kadromuz Reklam letiim Giri Sayfas Yap  Sk Kullanlanlara Ekle
Bu Kategorinin En Yeni Makaleleri:


Bu Kategorinin En ok Okunan Makaleleri:


Arama:
Gelimi Arama


No banner in farmEn ok Grntlenen Kodlar:


ye Girii:
 ye OlAnasayfa > Silverlight > Makaleler

Silverlight Nedir? Ne Değildir?

İlk çıkan Silverlight çok az özelliği olan Microsoft çalışanlarının ihtiyacını karşılamak için çıkartılmış bir versiyondu. Şuanki ise gerçekten dişe gelir özellikleri olan yepyeni bir Silverlight.

silverlight  microsoft  blend  animasyon 

Kategori: Silverlight
Gnderen: fingof
Tarih: 20 Mart 2009
Okunma Says: 22128
Puan: 9,3 / 6 Oy
Puan Ver:
Google Bookmarks  del.icio.us  Digg  Yahoo! MyWeb  Windows Live  Furl

Silverlight Nedir? Ne Değildir? iin yazlan yorumlar

İlayda Sevinç  { 02 Temmuz 2012 }
Güzel bir silverlight uygulaması www.alisefasahin.com inceleyin derim. Silverlight a olan bakış açınız değişecek

Ali  { 14 Mayıs 2012 }
arkadaşlar konuya birde şrdan bakın. piyasada bu ve bu tarz yazılımların artması demek. dahaçok rekabet demek şunu unutmayın bir yerde rekabet varsa bu tuketinin işine geler. basitce ben c# vb biliyorum silverlight ile basit anlamda bazı şeyler yapabiliyorum. azıcık flash biliyorum ama ActionScript bilmiyorum basit bir animasyon için flash bilen birine ihtiyaç duymam gerekir. burda şunuda eklemek isterim silverlight ile flash ın katagorileri biraz farklı. silverligt esas amacı web de bazı uygulamaların geliştirilemesi örnek vermek gerekirse TCP haberleşmesinin html veya javascriptle yapılamması ( flashda boyle bir ozellik vermı bilmiyorum ) gibi senaryolarla yola çıkılmış bir projedir aslında.

Mustafa Akbil  { 07 Aralık 2010 }
@Yalçın sanki silverlightı çok biliyormuşsun gibi konuşmuşsun. Silverlight ile kaç tane proje geliştirdin referans olarak gösterde anlayalım. Silverlight'ın sırf .NET'i yeter. Kaldıki programlama dili C#. Bu arada ben flashı küçümsemiyorum kesinlikle flashın amacı farklı silverlight'ın farklı. Ama işe iş uygulamaları tarafından bakarsan silverlight çok güçlü o konuda flasha göre. Eğer animasyon tarzlı uygulamalar tarafından bakarsan flash daha yatkın tabi ama sonuçta flash yıllardır olan bir yazılım. Bence silverlightın bu kadar kısa sürede rakip olarak görülmesi ne kadar yol kat ettiğini gösteriyor.

Yalçın Yaman  { 07 Şubat 2010 }
flash ve Silverlight'ı mukayese etmeniz gerçekten yazınızı komik duruma düşürmüş. ActionScript 3.0 ve flash hakkında yeterli düzeyde bilgi sahibi olsaydınız bu mukayeseden dolayı inanın kendinize gülerdiniz. Yaptığınız her karşılaştırmaya Silverlight'ı ikiye bölüp dörtle çarpacak bir cevabım olurdu fakat şu an yeterince zaman ayıramıyorum. Buyrun şuradan yakın; http://www.adobe.com/jp/events/cs3_web_edition_tour/swfs/perform.swf

Yorum ekleyin

Bu sayfaya link verin:
Anasayfa > Silverlight > Makaleler > Silverlight Nedir? Ne Değildir?
Kategoriler:


Forum:Balantlar:    Murat Yavuz | Site Haritas | Gizlilik Bildirimi | 34.232.62.209 | 0,14 Saniye
    © Copyright 2004-2020 MyDesign | Kod Arivi. Tm Haklar Sakldr.
    MyDesign | Kod Arivi, en iyi grnm iin, 1024x768 ve zeri znrlk tavsiye eder.